İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 66
Dün: 176
Toplam: 109059
TARİHİ BİR GÜN YAŞADIK VE TAPU TÖRENİMİZİ YAPTIK....
 
 

Yıllardır uğraşlar verilen bireysel tapu konusunda son kongrede alınan karar gereği imar barışına başvurulacak ve gereken işler ona göre yapılacaktı. ATA-2 yönetimi Üsküdar Belediyesi ile gereken tüm parselasyon tevhit ifraz işlerini tamamladı. İhdas işlemlerini tamamladı ve sıra bireysel tapulara geldi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez,  AK Parti İstanbul Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve pek çok meclis üyesi adayı toplantıya katıldığı gibi Ata2 sitesi üyeleri ve site sakinleri de toplantıya katıldılar.

Toplantıyı ATA-2 Kooperatif Başkanı Ahmet Gülaydın açtı ve “35 yıllık hasret bugünlerde sona eriyor 2.5 yıldır yönetimdeyiz Hilmi Türkmen ve ekibinin bu işin sonlandırılmasında çok büyük katkısı oldu. En büyük ailem ATA-2 adına hepinize hoş geldiniz diyorum. İnşallah bundan sonra da Üsküdar’a katkılarınız olacaktır.41 projenizi biliyoruz başarılar diliyoruz, arkanızdayız.Tapularımız hepimize hayırlı olsun.” Dedi.

Hilmi Türkmen ise yaptığı konuşmada “imar planları ile başladığımız bu süreçte bu günlere geldik. Bu bir lütuf değil tamamen hakkınız olan evlerinizin tapularına kavuşuyor olmanız bizi memnun etmiştir.burada 15.000 kişi yaşıyor ayrıca buranın terkinde 2000 kişi yaşıyor dolayısı ile binlerce kişiyi ilgilendiren bu konu çözülüyor hayırlı uğurlu olsun. Bu pek çok siteye de örnek olacak bir gelişmedir.Üsküdar’ın en güzel sitesi en büyük sitesi en nezih sitesi bireysel tapusuna kavuşuyor hepinize sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez “35 yıllık bir sorundu bu bir insanın ömrünün yarısı eder bu sorunu altetmek ve tapu töreni ile taçlandırmak güzel bir gelişme. 40 yıllık Üsküdar’lı bir komşunuz olarak bir dönem meclis üyeliği de yaptım, Ata-2 nin kördüğüm sorununu biliyorum bu sorunu sabırla çözdük, yürütme ,yasama ve yerel yönetimler elbirliği içinde çözdük. Pek çok hizmet hayaldi gerçek oldu. Dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, site sakinlerine hayırlı olsun dileklerini ileterek, "2 bin 500 tapu dağıtılmaya başlandı. Az önce bu noktaya gelinceye kadar ne yollardan geçtiğimizi, ne zorluklarla karşılaştığımızı sunucu kardeşimiz anlattı.Gençliğimde buralara geldiğimde, tek tük evler vardı. Bugün her yerde yerleşim var. Bir kısmı gayet güzel derli toplu yapılmış ama bir kısmı da çok hızlı bir şekilde yapılmış. Bizim amacımız İstanbul'u her yönüyle en güzel gıpta edilen bir şehir haline getirmek." diye konuştu.Önemli olanın sorunları torunlara bırakmadan çözmek olduğunu anlatan Yıldırım, dağ gibi sorunları dağ gibi çözümlere ulaştıran anlayışla hareket edileceğini vurguladı.

Bu vesileyle, tapu törenimizi onurlandıran başbakanımıza, bakanlarımıza, vekillerimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, belediye yöneticilerimize, muhtarımıza ve siz Ata2’li komşularımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Okunma Sayısı: 420Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler