İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,6316   5,6417
EURO 6,3340   6,3454
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 33
Dün: 127
Toplam: 123068
TARİHİ BİR GÜN YAŞADIK VE TAPU TÖRENİMİZİ YAPTIK....
 
 

Yıllardır uğraşlar verilen bireysel tapu konusunda son kongrede alınan karar gereği imar barışına başvurulacak ve gereken işler ona göre yapılacaktı. ATA-2 yönetimi Üsküdar Belediyesi ile gereken tüm parselasyon tevhit ifraz işlerini tamamladı. İhdas işlemlerini tamamladı ve sıra bireysel tapulara geldi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez,  AK Parti İstanbul Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve pek çok meclis üyesi adayı toplantıya katıldığı gibi Ata2 sitesi üyeleri ve site sakinleri de toplantıya katıldılar.

Toplantıyı ATA-2 Kooperatif Başkanı Ahmet Gülaydın açtı ve “35 yıllık hasret bugünlerde sona eriyor 2.5 yıldır yönetimdeyiz Hilmi Türkmen ve ekibinin bu işin sonlandırılmasında çok büyük katkısı oldu. En büyük ailem ATA-2 adına hepinize hoş geldiniz diyorum. İnşallah bundan sonra da Üsküdar’a katkılarınız olacaktır.41 projenizi biliyoruz başarılar diliyoruz, arkanızdayız.Tapularımız hepimize hayırlı olsun.” Dedi.

Hilmi Türkmen ise yaptığı konuşmada “imar planları ile başladığımız bu süreçte bu günlere geldik. Bu bir lütuf değil tamamen hakkınız olan evlerinizin tapularına kavuşuyor olmanız bizi memnun etmiştir.burada 15.000 kişi yaşıyor ayrıca buranın terkinde 2000 kişi yaşıyor dolayısı ile binlerce kişiyi ilgilendiren bu konu çözülüyor hayırlı uğurlu olsun. Bu pek çok siteye de örnek olacak bir gelişmedir.Üsküdar’ın en güzel sitesi en büyük sitesi en nezih sitesi bireysel tapusuna kavuşuyor hepinize sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez “35 yıllık bir sorundu bu bir insanın ömrünün yarısı eder bu sorunu altetmek ve tapu töreni ile taçlandırmak güzel bir gelişme. 40 yıllık Üsküdar’lı bir komşunuz olarak bir dönem meclis üyeliği de yaptım, Ata-2 nin kördüğüm sorununu biliyorum bu sorunu sabırla çözdük, yürütme ,yasama ve yerel yönetimler elbirliği içinde çözdük. Pek çok hizmet hayaldi gerçek oldu. Dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, site sakinlerine hayırlı olsun dileklerini ileterek, "2 bin 500 tapu dağıtılmaya başlandı. Az önce bu noktaya gelinceye kadar ne yollardan geçtiğimizi, ne zorluklarla karşılaştığımızı sunucu kardeşimiz anlattı.Gençliğimde buralara geldiğimde, tek tük evler vardı. Bugün her yerde yerleşim var. Bir kısmı gayet güzel derli toplu yapılmış ama bir kısmı da çok hızlı bir şekilde yapılmış. Bizim amacımız İstanbul'u her yönüyle en güzel gıpta edilen bir şehir haline getirmek." diye konuştu.Önemli olanın sorunları torunlara bırakmadan çözmek olduğunu anlatan Yıldırım, dağ gibi sorunları dağ gibi çözümlere ulaştıran anlayışla hareket edileceğini vurguladı.

Bu vesileyle, tapu törenimizi onurlandıran başbakanımıza, bakanlarımıza, vekillerimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, belediye yöneticilerimize, muhtarımıza ve siz Ata2’li komşularımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Okunma Sayısı: 579Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Sevcan can
İmar barışı ödemelerini 5.6.2019 tarihine kadar yapılması istendi. Ancak kooperatif 3 -10 tarihleri arasında tatile girdiğinden ödememi kredi kartı ile yapacaktım. Ancak kooperatifinizin tatile gireceğini tatile girildiği zaman öğrenmiş bulunmaktayım. Ödeme için online işlem yapamadım.Sisteme giriş yapamıyorum. Ödeme tarihinin 5.6 olması ve tatile girmesi nedeniyle ödeme tarihinin yeniden belirlenmesini rica ederim

İzzettin GÜLLEBAĞATUR
Ata 2 sitesinde oturup oğlumun verdiği bilgilere göre Maviçam Caddesinde olan basketbol sahasındaki potaların standart olmayıp üstüne de potların sarsıldığını ve bu sebeple topların girmediğini belirtirim lütfen bunu dikkate alınız teşekkürler

MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler