İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 62
Dün: 176
Toplam: 109055
  KOOPERATİFİMİZİ TANIYALIM

Ata-2 Kooperatifi, İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar Çengelköy semtinde, boğaziçi imar alanı içinde yer alan, yaklaşık 450 dönüm arazi üzerinde kurulu, tüm altyapısı ve çevre  düzenlemesini kendi öz kaynakları ile yapmış, 110 Blok apartman ve 557 adet bahçeli ev olmak üzere toplam 2753 konuttan oluşmaktadır.  Spor tesisleri, parkları ve çevre düzenlemesi ile bölgenin en yeşil sitesidir, Yaklaşık 12.000 civarında nufusun yaşadığı sitemiz, Çengelköy Nato Yolunun hemen sağında yer almaktadır, Çengelköy sahile 2 km, Boğaziçi köprüsüne 4 km, Üsküdara 6 km, Fatih Sultan Mehmet köprüsüne 9 km mesafededir. Kooperatifimizde 5 Yönetim Kurulu, 3 Denetim Kurulu, 35 İdari personel ve 24 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 67 kişi görev yapmaktadır.

Evlerde elektrik, su tesisatlarındaki arızalara ücretsiz destek hizmeti verilmektedir.

ATA-2'Lİ OLMAK

ATA-2’li olmak bir ayrıcalıktır desem, abartmış olmam herhalde. Dünyanın en güzel doğa harikalarından biri İstanbul Boğazı’na beş dakika mesafede, bizi Avrupa’ya ulaştıran bağlantı yollarının ortasında, Anadolu Yakası’nın güzide semti Çengelköy’de tarihle, denizle, yeşillikle iç içe yaşıyoruz. Alabildiğine hor kullanılan tıka basa dolmuş bir metropolün tam ortasında, kullanımı bizlere ait yemyeşil parklarımızda, bahçelerimizde balkonlarımızda dört mevsimin tadını çıkartabiliyorsak, Evet Ayrıcalıklıyız. Mevsimine göre hala bülbül sesi duyabiliyor, kirpiler, kaplumbağalar, sincaplar, ateş böcekleri ve envai çeşit canlı ile birarada yaşayabiliyor, çocuklarımızı torunlarımızı gönül rahatlığı içerisinde parklarda oynatabiliyorsak, evet ayrıcalıklıyız. Doğası, faunası ve florasının yanısıra sosyal dokusu ile de ayırdedici özelliklere sahiptir yaşadığımız mekan... İster bahçeli evlerde, ister apartmanlarda otursunlar, gelirleri ne düzeyde olursa olsun güzel insanları bir araya getiren kozmopolit bir sosyal dokuya sahiptir ATA-2. Artık unutulmaya yüztutan eski İstanbul’un küçük mahalle yaşantısını bizlere bir nebze de olsun hatırlatan insan ilişkileri ile ayrıcalıklı bir yer.. Gözümüze gözümüze sokmasalar da aktif olsun emekli olsun, yaşadığımız yeri tanıdık isimlerle de, yani sporcular, solistler, bestekarlar, ressamlar, yazarlar, tiyatro -sinema sanatçıları, medya mensuplarının yanısıra pek çok öğretmen, doktor, mühendis, yönetici, siyasetçi ile paylaşıyor olmamız da bir ayrıcalık. Kısacası bizler belki de”bir kurtarılmış bölge”de, ATA’mızın adına uygun bir biçimde büyük oranda aydın, eğitimli, çağdaş insanlarla birlikteyiz, onlarla temas halindeyiz hergün. Belki de en çok bu yüzden ayrıcalıklıdır ATA-2’li olmak...

Vaziyet Planı

Uydu Görüntüsü

 

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler