İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3710   5,3807
EURO 6,0755   6,0865
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 24
Dün: 163
Toplam: 85637
NEDEN SİTE YERİNE ATA-2 KONUTLARI DEMELİYİZ ?
 

Tabelalarımıza ATA2 KONUTLARI yazdıran Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet GÜLAYDIN ise bunun üç nedeni olduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor.

1) Site dediğimiz yerler dört duvar ile kapalı giriş çıkışı kontrol altında olan ve her türlü hizmetlerinin kendi bünyelerinde karşılandığı, tüm yeşil alanları ve iç yolları kendilerine ait olan müstakil bölgelerdir.

Oysa ATA2 iç yollarını, yeşil alanlarını, spor alanlarını imar planları gereği kamuya terk etmiş durumdadır. Giriş çıkış kapılarımız, yollarımız kamuya açık yollardır, kamuya açık yollara bariyerler koyup kontrol etmek ve sorgulamak yasal değildir. Bu nedenlerden dolayı  ATA2  site değildir, kendi kendimizi kandırmayalım.

2) Belediyelerin site olan yerlere hizmetleri sınırlı olup, ağırlıkta sitenin çöplerini almaya yöneliktir. İlave olarak verilen hizmet  3, 4 adet bank veya oturma grubu ile sınırlıdır.

Oysa ATA2  450 dönüm arazide iki tepe üzerine kurulmuş, 2754 konutun olduğu, yaklaşık 14.000 nüfusun yaşadığı bir bölgedir. Bu kadar büyük bir yaşam alanının sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek, ATA2’nin kendi kısıtlı imkanları ile mümkün değildir. Temizliğimizin, yollarımızın, altyapımızın, park ve bahçelerimizin yapım ve onarımları için belediyemizin desteğini almamız şart, belediye hizmetlerine ihtiyacımız var. Bu nedenlerden dolayı biz bir siteyiz demek  bu hizmetlerden yararlanmayalım anlamına gelir ve bu da belediyenin işine gelir. Bunun için biz bir site olmamalıyız. Biz mümkün olduğunca yollarımızı, altyapımızı, parklarımızı, ağaçlarımızın budanmasını, temizliğimizi vb. gibi hizmetleri belediyemizden almak zorundayız. Bundan dolayı, biz belediye yetkililerine bize site muamelesi yapmayınız, biz site değiliz, biz koca bir mahalleyiz diyoruz. Belediyemiz ilçenin diğer mahallelerine ne hizmet veriyorsa bize de  aynı hizmeti versin istiyoruz.

3) ATA2 Konum, yapı, büyüklük itibariyle onlarca siteyi kendi içinde barındıracak, site kavramından çok daha büyük bir değere sahiptir.

Yarın bir gün tapumuzu alıp kat mülkiyetine geçtiğimizde ATA2 adalar bazında bazı birleştirmelerle birden fazla siteden oluşacaktır. Bu nedenle şu andaki konumumuza yakışır, itibari değerimizi arttıran bir biçimde, yaşadığımız yeri gururla “ATA2 KONUTLARI” diye adlandırıyoruz. ATA2 içinde oluşacak siteler “ATA2 KONUTLARI MANOLYA SİTESİ”, “ATA2 KONUTLARI ERGUVAN SİTESİ” … şeklinde olacaktır.Ahmet Gülaydın        Okunma Sayısı: 786


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
SERVET GENÇ
Merhabalar. 2005 yılından beri Ata-2 de oturmaktayım. Geçen yıllar içinde dairelerin elektrik hatları iyice eskidi. Kooperatifin, dairelerin komple elektrik hatlarının yenilenmesi için bir hizmeti bulunmuyor ve özel olarak yaptırılması gerekiyor. Bedel ise yaklaşık 3 bin lira civarında tutuyor. Bir çoğu emekli olan site sakinleri için de bu tutar oldukça yüksek. Yönetim olarak, daire içi elektrik hatlarını yeniletmek isteyen sakinler için daha uygun fiyatlı, toplu bir çalışma organize etmeniz mümkün mü acaba? Topluca yapılacak bir organizasyonda fiyatlar düşecektir diye düşünerek bu öneriyi yazma ihtiyacı duydum. Teşekkürler.

Ali veli
Ferdileşme ile ilgili ödediğimiz bu paralarla yapı kayıt belgesini mi alacağız, müstakil tapumuzu mu? Hiç bir açıklama bulamadım sitede. Lütfen açıkca yazar mısınız.

Köksal Barutçu
Cumhuriyet etkinlikleri için teşekkürler. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler