İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,9405   5,9512
EURO 6,5371   6,5489
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 128
Dün: 162
Toplam: 153797
NEDEN SİTE YERİNE ATA-2 KONUTLARI DEMELİYİZ ?
 

Tabelalarımıza ATA2 KONUTLARI yazdıran Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet GÜLAYDIN ise bunun üç nedeni olduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor.

1) Site dediğimiz yerler dört duvar ile kapalı giriş çıkışı kontrol altında olan ve her türlü hizmetlerinin kendi bünyelerinde karşılandığı, tüm yeşil alanları ve iç yolları kendilerine ait olan müstakil bölgelerdir.

Oysa ATA2 iç yollarını, yeşil alanlarını, spor alanlarını imar planları gereği kamuya terk etmiş durumdadır. Giriş çıkış kapılarımız, yollarımız kamuya açık yollardır, kamuya açık yollara bariyerler koyup kontrol etmek ve sorgulamak yasal değildir. Bu nedenlerden dolayı  ATA2  site değildir, kendi kendimizi kandırmayalım.

2) Belediyelerin site olan yerlere hizmetleri sınırlı olup, ağırlıkta sitenin çöplerini almaya yöneliktir. İlave olarak verilen hizmet  3, 4 adet bank veya oturma grubu ile sınırlıdır.

Oysa ATA2  450 dönüm arazide iki tepe üzerine kurulmuş, 2754 konutun olduğu, yaklaşık 14.000 nüfusun yaşadığı bir bölgedir. Bu kadar büyük bir yaşam alanının sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek, ATA2’nin kendi kısıtlı imkanları ile mümkün değildir. Temizliğimizin, yollarımızın, altyapımızın, park ve bahçelerimizin yapım ve onarımları için belediyemizin desteğini almamız şart, belediye hizmetlerine ihtiyacımız var. Bu nedenlerden dolayı biz bir siteyiz demek  bu hizmetlerden yararlanmayalım anlamına gelir ve bu da belediyenin işine gelir. Bunun için biz bir site olmamalıyız. Biz mümkün olduğunca yollarımızı, altyapımızı, parklarımızı, ağaçlarımızın budanmasını, temizliğimizi vb. gibi hizmetleri belediyemizden almak zorundayız. Bundan dolayı, biz belediye yetkililerine bize site muamelesi yapmayınız, biz site değiliz, biz koca bir mahalleyiz diyoruz. Belediyemiz ilçenin diğer mahallelerine ne hizmet veriyorsa bize de  aynı hizmeti versin istiyoruz.

3) ATA2 Konum, yapı, büyüklük itibariyle onlarca siteyi kendi içinde barındıracak, site kavramından çok daha büyük bir değere sahiptir.

Yarın bir gün tapumuzu alıp kat mülkiyetine geçtiğimizde ATA2 adalar bazında bazı birleştirmelerle birden fazla siteden oluşacaktır. Bu nedenle şu andaki konumumuza yakışır, itibari değerimizi arttıran bir biçimde, yaşadığımız yeri gururla “ATA2 KONUTLARI” diye adlandırıyoruz. ATA2 içinde oluşacak siteler “ATA2 KONUTLARI MANOLYA SİTESİ”, “ATA2 KONUTLARI ERGUVAN SİTESİ” … şeklinde olacaktır.Ahmet Gülaydın        Okunma Sayısı: 1490


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Sevcan can
İmar barışı ödemelerini 5.6.2019 tarihine kadar yapılması istendi. Ancak kooperatif 3 -10 tarihleri arasında tatile girdiğinden ödememi kredi kartı ile yapacaktım. Ancak kooperatifinizin tatile gireceğini tatile girildiği zaman öğrenmiş bulunmaktayım. Ödeme için online işlem yapamadım.Sisteme giriş yapamıyorum. Ödeme tarihinin 5.6 olması ve tatile girmesi nedeniyle ödeme tarihinin yeniden belirlenmesini rica ederim

İzzettin GÜLLEBAĞATUR
Ata 2 sitesinde oturup oğlumun verdiği bilgilere göre Maviçam Caddesinde olan basketbol sahasındaki potaların standart olmayıp üstüne de potların sarsıldığını ve bu sebeple topların girmediğini belirtirim lütfen bunu dikkate alınız teşekkürler

MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler