İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 67
Dün: 176
Toplam: 109060
NEDEN SİTE YERİNE ATA-2 KONUTLARI DEMELİYİZ ?
 

Tabelalarımıza ATA2 KONUTLARI yazdıran Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet GÜLAYDIN ise bunun üç nedeni olduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor.

1) Site dediğimiz yerler dört duvar ile kapalı giriş çıkışı kontrol altında olan ve her türlü hizmetlerinin kendi bünyelerinde karşılandığı, tüm yeşil alanları ve iç yolları kendilerine ait olan müstakil bölgelerdir.

Oysa ATA2 iç yollarını, yeşil alanlarını, spor alanlarını imar planları gereği kamuya terk etmiş durumdadır. Giriş çıkış kapılarımız, yollarımız kamuya açık yollardır, kamuya açık yollara bariyerler koyup kontrol etmek ve sorgulamak yasal değildir. Bu nedenlerden dolayı  ATA2  site değildir, kendi kendimizi kandırmayalım.

2) Belediyelerin site olan yerlere hizmetleri sınırlı olup, ağırlıkta sitenin çöplerini almaya yöneliktir. İlave olarak verilen hizmet  3, 4 adet bank veya oturma grubu ile sınırlıdır.

Oysa ATA2  450 dönüm arazide iki tepe üzerine kurulmuş, 2754 konutun olduğu, yaklaşık 14.000 nüfusun yaşadığı bir bölgedir. Bu kadar büyük bir yaşam alanının sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek, ATA2’nin kendi kısıtlı imkanları ile mümkün değildir. Temizliğimizin, yollarımızın, altyapımızın, park ve bahçelerimizin yapım ve onarımları için belediyemizin desteğini almamız şart, belediye hizmetlerine ihtiyacımız var. Bu nedenlerden dolayı biz bir siteyiz demek  bu hizmetlerden yararlanmayalım anlamına gelir ve bu da belediyenin işine gelir. Bunun için biz bir site olmamalıyız. Biz mümkün olduğunca yollarımızı, altyapımızı, parklarımızı, ağaçlarımızın budanmasını, temizliğimizi vb. gibi hizmetleri belediyemizden almak zorundayız. Bundan dolayı, biz belediye yetkililerine bize site muamelesi yapmayınız, biz site değiliz, biz koca bir mahalleyiz diyoruz. Belediyemiz ilçenin diğer mahallelerine ne hizmet veriyorsa bize de  aynı hizmeti versin istiyoruz.

3) ATA2 Konum, yapı, büyüklük itibariyle onlarca siteyi kendi içinde barındıracak, site kavramından çok daha büyük bir değere sahiptir.

Yarın bir gün tapumuzu alıp kat mülkiyetine geçtiğimizde ATA2 adalar bazında bazı birleştirmelerle birden fazla siteden oluşacaktır. Bu nedenle şu andaki konumumuza yakışır, itibari değerimizi arttıran bir biçimde, yaşadığımız yeri gururla “ATA2 KONUTLARI” diye adlandırıyoruz. ATA2 içinde oluşacak siteler “ATA2 KONUTLARI MANOLYA SİTESİ”, “ATA2 KONUTLARI ERGUVAN SİTESİ” … şeklinde olacaktır.Ahmet Gülaydın        Okunma Sayısı: 998


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler