İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 72
Dün: 176
Toplam: 109065
ATA-2 YÖNETİMİNİN ANKARA TEMASLARI...
 

Yönetimimiz, arsa tapusu konusunda Üsküdar Belediye’sinin de desteği ile, 22 Haziran Perşembe günü Ankara’da çok verimli geçen görüşmeler yapılmıştır. Belediyemizin başkan yardımcısı ve avukatımızı da alarak gittiğimiz Ankara’da, önce sabah saatlerinde DANIŞTAY 8. DAİRESİNDEKİ davaların akibeti ile ilgili araştırmalar yapılmış, öğleden sonra da Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısının da katılımıyla BAŞBAKANLIK BAŞ HUKUK MÜŞAVİRİ ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda öncelikle ATA-2’nin durumunun bu güne kadar çok da iyi anlaşılamamış olduğu gerçeğinden hareketle, gerek kooperatifimiz,gerekse bölgede yaşanan sorunlar hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunarak,durum apaçık bir biçimde ortaya konmuş, daha sonra da mağduriyetimizi ortadan kaldıracak hukuki çözümler önerilmiştir.

BİLGİLENDİRME AÇIĞINI CANLA BAŞLA KAPATMAYA ÇALIŞIYORUZ...

Gerek bu sefer, gerekse de önceki temaslarımız sırasında tarafımızdan hayretle tesbit edilen bir husus da, resmi makamların ATA-2’nin durumundan tahmin edilemeyecek ölçüde habersiz oldukları idi. Pek çoğu ATA-2’yi sıradan bir site olarak biliyor, yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı mahalle büyüklüğünde bir yer olduğunu öğrenince de hayretlerini gizlemiyorlardı. Göreceli olarak biraz daha fazla bilgiye sahip olan merciler de, hukuki durum hakkındaki detaylara hakim değildiler. Onlar, gecekonducuların ATA-2’nin kendi sınırları içerisindeki yeşil alanlarda işgalci olduklarını ve bizim onları buralardan çıkarmak istediğimizi sanıyor, onların gerçekte bizim alanımız dışında, terk edeceğimiz bölgede yaşadıklarından ve biz tapumuz karşılığında yasal terkimizi yaptığımızda bizimle bir ilgilerinin kalmayıp sorunun belediye ile onlar arasında çözüleceğinden de habersiz idiler. Daha önce yeteri kadar anlatılamamış olduğunu gördüğümüz bu durumu her temasımız sırasında tüm mercilere anlatıyor ve kayıt altına alınarak daha farklı bir gözle yaklaşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz her toplantı en azından bu nedenle oldukça verimli bir biçimde geçiyor. Bu Ankara ziyaretimizde de hem bu konuları tekrar tekrar açıkladık, hem de özellikle davalarımızın akibeti konusundaki hassasiyetimizi dile getirdik. Sonuç olarak edindiğimiz izlenim, davaların görülmeye başlanmasıyla birlikte birbiri ardına çözülebilmesi konusundaki taleplerimizin dikkate alınacağı doğrultusundadır. 

TOPLU DİLEKÇELERİMİZİ DE TESLİM ETTİK... 

Ankara’ya gitmemizin nedenlerinden biri de, Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz son genel kurulumuzda kooperatif ortaklarımız tarafından imzalanan ve arsa tapumuzun alınmasına yönelik taleplerimizi içeren 300 civarındaki toplu dilekçeyi de ilgili makamlara iletmekti. Verdiğimiz bu dilekçelerin sonuçlarını da takip edecek ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 Ahmet Gülaydın      TEMMUZ 2017   Okunma Sayısı: 834


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler