İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,9405   5,9512
EURO 6,5371   6,5489
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 128
Dün: 162
Toplam: 153797
GENEL KURULDAN AÇILIŞ KONUŞMASI...
 

Sayın Misafirler ve saygıdeğer ortaklarımız,

Titiz bir çalışmayla ve birçok amacı hedefleyerek oluşturduğumuz kapalı spor sahamızda, sizleri ağırlamaktan son derece memnun ve mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Bugün, Ata2 Yapı Kooperatifi’nin 2016 yılı olağan genel kurulunu yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

Tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum,

Geride bıraktığımız yıllar içerisinde hakkın rahmetine kavuşan ortaklarımıza ve çalışanlarımıza cenabı Allah’tan rahmet, sağlığı bozulan ortaklarımıza acil şifalar diliyorum.

2754 Ortaklı, yaklaşık 15.000 civarında nüfusun yaşadığı kasaba büyüklüğündeki bir kooperatifi, yaşatmak ve sorunlarını çözmek,ciddi sorumluluk, özveri ve vizyon gerektirir.

Bunun farkında olan yönetim kurulumuz, Ata2’nin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek, yepyeni bir vizyonla, Ata2’nin sorunlarını çözmek ve Ata2’yi hak ettiği maddi ve marka değerine ulaştırmak, Ata2’nin en itibarlı yaşam alanı olmasını sağlamak ve çevrenin yıldızı yapmak hedefini koymuştur.

Maalesef evlerimizin emlak değeri düşmüştür. Ata2 civarında bulunan daireler 800-900 bin Türk lirasına satılmaktadır, oysa bizde 400 bin Türk lirası civarında, yine çevremizde 2,5 milyon dolardan aşağı bahçeli ev yok iken, oysa bizde 1,5 milyon Türk lirasına zor satılıyor, bunun nedeni sadece 2b veya tapu sorunu olamaz, etrafımızdaki birçok yerin tapusu yok.

Ata2’deki kısır çekişmeler, dedikodular, iftiralar, suçlamalar, genel kurullarda yaşanan kavgalar, yapılamayan genel kurullar, değiştirilemeyen 15 yıllık yönetim, başkalarına yönetim fırsatı vermemeleri, sanki Ata2 de bu işi yapabilecek insan yokmuş gibi.

Dürüst insanların çeşitli ithamlara karşı korkudan görev almamaları. gibi nedenlerden dolayı, yıllar geçtikçe Ata2’nin kalitesi düştü, Ata2 korkulan, uzak durulması gereken bir yer haline geldi.

Ata2’nin bu yıla kadar sağlıklı yönetilemediği kanaatindeyim,

Artık Ata2’nin bu makus talihinin kırılması ve Ata2’nin hak ettiği değere kavuşması gerekiyor.

Oysa, Ata2 İstanbul’un en güzel semtinde, boğazın incisi Çengelköy’de ve iki köprünün ortasında, mükemmel bir konumda, 500 dönümlük alana kurulmuş, uluslar arası standartlarda bir plan ve projeye sahip, Deprem riski olmayan, park ve bahçesiyle, spor alanlarıyla, süs havuzlarıyla, her türlü ulaşım ve alış-veriş imkanlarıyla, yeşili bol, ve bizce İstanbul’un en güzel sitesinde yaşıyoruz.

Tabi ki! tapu problemimiz bir gerçek, onu da en kısa sürede çözmek için her türlü gayreti sarf ediyoruz ve çözeceğiz.

Biz yönetim olarak bu hedeflere yönelik çalışmalar yaparken,

Misyonumuz;

Şeffaf, dürüst, ortaklar arasında hiçbir ayırım yapmadan, adil olmak,

birlik ve beraberlik içinde çalışmak, Ata2’nin menfaatini her şeyin üstünde tutmaktır. Her ortağımızı Ata2 de görev almaya teşvik etmek, bizden sonra görev alacak ortaklarımıza önderlik yapıp yardımcı olmak, tüm ortaklarda Ata2’ye sahip çıkmaları konusunda duyarlılık yaratma gayreti içinde olacağız.

Gelin artık bu genel kurulu bir milat olarak kabul edelim, bundan sonra genel kurullarımız buluşma günü olsun ve bayram havasında geçsin, karşılıklı polemiklere girmeden, birbirimizi kırmadan, demokratik hakkımızı sonuna kadar kullanalım, eleştirilerimiz yıkıcı değil yapıcı olsun, divan heyetine ne olursa olsun saygı gösterelim, tartışmalarımızı asla hakaret boyutuna taşımayalım, ayrıştırıcı değil birleştirici söylemlerde bulunalım, ortaklarımız, dedikodu şeklinde edinilmiş bilgileri gerçekmiş gibi genel kurul gündemine getirmeden önce, aslını mutlaka bizlerden öğrenmelidir, aksi takdirde yalan yanlış ifadeler ve tartışmalar maalesef gereksiz noktalara varabiliyor. Sizlerden ricam bu değerli mal varlığımıza yani Ata2’ye sahip çıkmanızdır.

Geçen genel kurulda, çoğunluğun güveni ve oylarıyla göreve gelmemizin üzerinden henüz yedi ay geçti, sorunları teker teker ele alarak, oluşturduğumuz danışma kurulları ile beraber, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile, Ata2’nin hak ettiği hizmet kalitesinde pek çok yeniliğe imza attık.

Gönüllülük esasına dayalı olarak hiçbir menfaat gütmeden, danışma kurullarında görev yapan, yönetime katkı sunan tüm ortaklarımıza huzurunuzda teşekkür ederim.

Yapılan beli başlı bazı işleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Söz verdiğimiz gibi, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı gereği bir basın bülteni çıkarma ihtiyacı duyduk, bu amaçla, her ay kapınıza kadar getirdiğimiz, Ata2-Yaşam adlı basın bültenini çıkarıyoruz. Ata2’deki tüm gelişmeleri bu bültende takip etmeniz mümkün. Ve bu bülten için zorla denkleştirdiğimiz bütçemizden kuruş harcamıyoruz.

Danışma kurulları ve komisyonlar oluşturduk, çalışmalarda son derece verimli sonuçlar aldık.

Web sitemizi yeniledik, ortaklarımızın kendi şifresi ile girip online olarak borcunu öğrenip, kredi kartı ile ödeme yapacağı sistemi devreye aldık.

Borçlu üyelere yönelik yasal takip işlemleri başlattık, süreç devam etmektedir, bir kısım borçları tahsil ettik. Bu vesile ile aidatlarını ve emlak vergilerini, zamanında ödeyen ortaklarımıza saygılar sunuyorum, ödemeyen ortaklarımızı ise, zamanında ödemeye davet ediyorum. Bu yasal bir zorunluluktur.

Bilgilendirme toplantıları yaptık, karşılıklı istişarelerde bulunduk.

Belediyeyi, Temizlik işleri başta olmak üzere birçok konuda seferber ettik.

Girişlerdeki Tabelaları ve görselleri yeniledik.

Yıllardır el değmemiş Park bahçe oturma gruplarının onarılması ve boyamalarını yaptık.

Bordür taşları, park çizgileri, bahçe ekipmanların tamir ve boyamalarını yaptık.

B1 adsı spor sahasını onarıp üstünü kapattık, çok amaçlı kullanılacak şekilde dizayn ettik.

En çok kullanılan ve çok kötü durumda olan, üç çocuk parkımızı yeniledik.

Havuzların temizliğini yapıp pompalarını yeniledik.

Yıllardan beri söylenip yapılamayan, Site içi ring seferini başlattık.

Arsa tapusu mücadelesini sürdürüyoruz, gündemin ilgili maddesinde detaylı olarak değineceğim.

Bu vesileyle, Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diler, hepinizi şahsım, ve yönetim kurulu adına sevgi ve saygı ile selamlarım.Ahmet Gülaydın        Okunma Sayısı: 4427


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Sevcan can
İmar barışı ödemelerini 5.6.2019 tarihine kadar yapılması istendi. Ancak kooperatif 3 -10 tarihleri arasında tatile girdiğinden ödememi kredi kartı ile yapacaktım. Ancak kooperatifinizin tatile gireceğini tatile girildiği zaman öğrenmiş bulunmaktayım. Ödeme için online işlem yapamadım.Sisteme giriş yapamıyorum. Ödeme tarihinin 5.6 olması ve tatile girmesi nedeniyle ödeme tarihinin yeniden belirlenmesini rica ederim

İzzettin GÜLLEBAĞATUR
Ata 2 sitesinde oturup oğlumun verdiği bilgilere göre Maviçam Caddesinde olan basketbol sahasındaki potaların standart olmayıp üstüne de potların sarsıldığını ve bu sebeple topların girmediğini belirtirim lütfen bunu dikkate alınız teşekkürler

MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler