SİTEMİZİ TANIYALIM

     Ata-2 Konutları, İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar Çengelköy semtinde, Boğaziçi imar alanı içinde yer alan, yaklaşık 500 dönüm arazi üzerinde kurulu, tüm altyapısı ve çevre düzenlemesini kendi öz kaynakları ile yapmış, 110 Blok apartman ve 557 adet bahçeli ev olmak üzere toplam 2753 konuttan oluşmaktadır.

    Spor tesisleri, parkları ve çevre düzenlemesi ile bölgenin en yeşil sitesidir, Yaklaşık 10.000 civarında nüfusun yaşadığı sitemiz, Çengelköy Natoyolu’ nun hemen sağında yer almaktadır, Çengelköy sahile 2 km, Boğaziçi köprüsüne 4 km, Üsküdar’a 6 km, Fatih Sultan Mehmet köprüsüne 9 km mesafededir.

    Sitemizde 3 Yönetim Kurulu, 3 Denetim Kurulu, 26 İdari personel ve 24 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 56 kişi görev yapmaktadır.

   Sitemiz içinde mesai saatleri dahilinde sabah 06.20, akşam 19.15 arasında ücretsiz ring servis hizmeti verilmektedir. 

     Evlerde elektrik ve su tesisatlarındaki arızalara ücretsiz destek hizmeti verilmektedir.

 

ATA2'Lİ OLMAK

    ATA-2’li olmak bir ayrıcalıktır desek, abartmış olmayız. Dünyanın en güzel doğa harikalarından biri İstanbul Boğazı’na beş dakika mesafede, bizi Avrupa’ya ulaştıran bağlantı yollarının ortasında, Anadolu Yakası’nın güzide semti Çengelköy’de tarihle, denizle, yeşillikle iç içe yaşıyoruz.

    Alabildiğine hor kullanılan tıka basa dolmuş bir metropolün tam ortasında, kullanımı bizlere ait yemyeşil parklarımızda, bahçelerimizde balkonlarımızda dört mevsimin tadını çıkartabiliyorsak, evet,ayrıcalıklıyız.

   Mevsimine göre hala bülbül sesi duyabiliyor, kirpiler, kaplumbağalar, sincaplar, ateş böcekleri ve envai çeşit canlı ile birarada yaşayabiliyor, çocuklarımızı, torunlarımızı gönül rahatlığı içerisinde parklarda oynatabiliyorsak, evet ayrıcalıklıyız.

   Doğası, faunası ve florasının yanısıra sosyal dokusu ile de ayırt edici özelliklere sahiptir yaşadığımız mekan. İster bahçeli evlerde, ister apartmanlarda otursunlar, gelirleri ne düzeyde olursa olsun güzel insanları bir araya getiren kozmopolit bir sosyal dokuya sahiptir.

   ATA-2 artık unutulmaya yüz tutan eski İstanbul’un küçük mahalle yaşantısını bizlere bir nebze de olsun hatırlatan insan ilişkileri ile ayrıcalıklı bir yer. Gözümüze gözümüze sokmasalar da aktif olsun, emekli olsun, yaşadığımız yeri tanıdık isimlerle de, yani sporcular, solistler, bestekarlar, ressamlar, yazarlar, tiyatro-sinema sanatçıları, medya mensuplarının yanısıra pek çok öğretmen, doktor, mühendis, yönetici, siyasetçi ile paylaşıyor olmamız da bir ayrıcalık.

   Kısacası bizler, ATA’mızın adına uygun bir biçimde büyük oranda aydın, eğitimli, çağdaş insanlarla birlikteyiz, onlarla temas halindeyiz hergün. Belki de en çok bu yüzden ayrıcalıklıdır ATA-2’li olmak...

 

ÖNEMLİ 

  Sitemizde ikamet eden herkes "Hane Halkı Bilgi Formu" nu Sİte Yönetimine gelerek veya boş formu güvenlik kulübelerinden alarak doldurmalı ve güvenliğe teslim etmelidir.

   Sitemizde kiracı olarak bulunan kişiler "Kiracı Bilgisi Bildirim Formu" nu yönetime gelerek doldurmalıdır.

   Site Sakine ait her türlü araç için "Araç Geçiş Sistem Stiker" ı Yönetimden alınmalıdır. Bu stiker bedeli 28.04.2024 tarihinde yapılan genel kurulda alınan karar geregi 2024 yılı içerisnde 50 tl olarak ücretlendirlmiştir.Güvenlik elemanlarınca Site Yönetim Merkezinde araca doğrudan takılmaktadır.

         Site girişlerinde bekleme yapmamak için lütfen stiker'ınızı alınız.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

Ata2 Konutları Apsiyon web sitesi : https://ata2konutlari.apsiyon.com/web