İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,7151   4,7236
EURO 5,4667   5,4765
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 95
Dün: 97
Toplam: 58307
  YAZARIMIZ ALİ ERDOĞAN TÜM YAZILARI YAZARIN SON EKLENEN MAKALESİ

TOPLANAN BUNCA PARA NEREYE GİDİYOR?

TOPLANAN BUNCA PARA NEREYE GİDİYOR?

Düzenli aidat toplanan her sitede, kooperatif yönetimlerine sorulan meşhur sorudur...

Dogru düzgün bir hizmet alamıyoruz. Toplanan bunca para nereye gidiyor? Kendi içerisinde gayet tutarlı ve haklı bir soru. 450 dönüm üzerine kurulu 2,753 adet konut, 13,000 nüfuslu bir site olan Ata-2 özelinde de aynı soru ile karsı karsıyayız. (Türkiye’deki 970 ilçenin 251’inden fazla nüfusu var.)

Görevi devraldığımız ay kasada maasları bile ödeyecek para yoktu. 600,000 TL’nin üzerinde tahsil edilecek aidat borcu bulunmaktaydı. Hesap ortada: 10 küsur üyemiz aidatlarını zamanında ödemezse harcamaları tamamen karşılamak mümkün olmuyor. Her alanda tam kontrol saglamak için harekete geçtik ve iki Yönetim Kurulu üyesinin onayı olmayan hiçbir ödemenin yapılmaması talimatını verdik. Tüm harcama kalemlerini incelemeye basladık. Sonuçta Genel Kurul’un bize verdigi bütçe belli. Bu bütçe ile islerimizi yapmak zorundayız.

Açık olarak görülüyor ki Ata 2’de toplanan paralar, bu büyüklükteki bir sitenin ancak ve ancak temel ihtiyaçlarını, minimum düzeyde saglamaya yeterlidir.

Toplanan 300 bin TL’nin 170 bin TL’si Maaş+SSK+Stopaj’a gidiyor. 21 güvenlik görevlisi + 2 devriye arabasına 75 bin TL ödeniyor. Çok yüklü sayıda ve çetrefilli davalarımız var: 18 bin TL civarında hukuk alanında masrafımız var. Elektrik+Su+Genel Giderler kalan para ile ancak idare edilebiliyor.

Bu konuda farklı düsünen her üyemiz Kooperatif merkezine gelerek istedigi detayda bilgiye ulaşabilir. Detaylı bilgiye sahip olmadan, lütfen çıkarımlarda bulunmayalım.

Geçmiste yapılmış kimi uygulamalara Genel Kurul’dan net yetki almadıkça asla başvurmayacağız. Tapu paralarını ve faiz getirilerini baska bir amaçla kullanmayacagız. Seffaf Yönetim ilkemizi sonuna kadar uygulayıp sizlerle tartışıp onayınızı almadan herhangi bir harcama kalemi yaratmayacagız.

• Alacaklarımızın tahsili için çalışmalara basladık. Hiçbir istisna yapmaksızın tüm alacaklar için geregini yapacagız.

• Mevcut sözlesmelerimizden dogan yükümlülüklerimizi gözden geçirip gerekli güncellemeleri yapıyoruz.

• Belediyeye karsı vergi yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Buna mukabil yeterli hizmet aldığımız söylenemez. Bu konuda çalışmalarımızı arttıracagız. Terk edilmiş yolların, park ve bahçelerin, çöp konteynerlerinin bakım ve onarımları konusunda belediyeden destek alıp kendi maliyetimizi düşürüyoruz.

• Genel Giderleri en aza indirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Akçeli işlerle ilgili şeffaf olmayan, denetlenemeyen hiçbir alan bırakmayacağız. Buyurun kooperatif merkezine gelin, istediğiniz her konuda sorun, cevaplayalım.

ATA-2 Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi 

Okunma Sayısı: 1428
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
cem çetinkaya
Merhabalar Yıllar önce çıkan bir kanuna göre apartmanlarda pay ölçer takması zorunlu hale getirildi. Fakat Ata2 gibi eski sitelerde apartmanlar bu kanuna uymadı. Ben sabah 7 de evden çıkıp akşam 8.30 da geliyorum. Ayda ödediğim yakıt parası 300 liradan aşağı düşmüyor. Bu konuda firmalarla anlaşıp apartmanlara yol gösterir misiniz ? saygılarımla

recep uysaler
Öncelikle yapacagınız çalışmalarda tüm ekibinize ve sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyorum.Ben ayçiçeği sokakkta oturan bir kiracıyım..yaklasık on yıldır aynı yerde ikamet ediyorum.Sitemize yakın bir okuldada öğretmen olarak çalışmaktayım..Çıkış kapısı olarak D kapısını kullanıyorum.Kapıdan çıkarken gerek sağa (migros tarafına).gerek düz devam edersenyolların son derece bozuk ve düzensiz olduğunu görüyoruz.Sanırım yol bakımları Üsküdar Belediyesi tarafından yapılıyor.Girişimde bulunarak bir çözüm bulunacagına inanıyorum...Böyle bir siteye bu durum bence yakışmıyor..Şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim..Saygılarımla...

Durmuş Uludağ
Yeni web sitesini beğendim.Güncel olmasını diliyorum.Başarılar,kolay gelsin.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler