İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,9405   5,9512
EURO 6,5371   6,5489
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 11
Dün: 130
Toplam: 153810
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...
 

Sevgili öğrenciler,değerli misafirler;

Bu gün burada Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. Yıl dönümü kutlamaları için toplanmış bulunmaktayız.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük biz zaferin sonucudur.

19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmış 29 Ekim 1923 tarihinde de cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

29 Ekim bir doğum günüdür, 29 Ekim çağdaş bir ulusun doğduğu gündür, 29 Ekim bir çağdaşlaşma projesi ve büyük bir atılımın başladığı gündür.

Bugün ülkemizin her köşesinde Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü Millet olarak coşkuyla kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’ ne çağdaşlığa giden , bilimin ve doğruluğun aydınlattığı, umut dolu , ışıklı bir yol sundu. Yaşamıyla , öğütleri ve devrimleriyle büyük bir hazine bıraktı.

Cumhuriyet, olmuş, bitmiş bir süreç değildir. Tam tersine onun “Devrimcilik ilkesi” gereği: sürekli olarak yeniliklere, değişimlere açık bir süreçtir.

Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemek zorundadır.

Devlet yönetimi,sınıfların, kişilerin, ailelerin veya bir zümrenin eline bırakılamaz.

Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk'ün milli görevidir.

94 yıl önce büyük mücadelenin başarılmasında ve Cumhuriyetin kurulmasında başta büyük Atatürk’e ve bu uğurda canla, başla çalışan, hayatlarını kaybeden, kahramanlarımızı bugün bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Cümlelerimi, Cumhuriyetimizin kurucu önderi, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün birkaç sözü ile bitirmek istiyorum.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.

Ey Türk gençliği, birinci vazifen, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve mudafa etmektir.

Öğretmenler, cumhuriyet sizden fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister.

Cumhuriyeti,ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız. 

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır. 

Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet'in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.Ahmet Gülaydın        Okunma Sayısı: 866


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Sevcan can
İmar barışı ödemelerini 5.6.2019 tarihine kadar yapılması istendi. Ancak kooperatif 3 -10 tarihleri arasında tatile girdiğinden ödememi kredi kartı ile yapacaktım. Ancak kooperatifinizin tatile gireceğini tatile girildiği zaman öğrenmiş bulunmaktayım. Ödeme için online işlem yapamadım.Sisteme giriş yapamıyorum. Ödeme tarihinin 5.6 olması ve tatile girmesi nedeniyle ödeme tarihinin yeniden belirlenmesini rica ederim

İzzettin GÜLLEBAĞATUR
Ata 2 sitesinde oturup oğlumun verdiği bilgilere göre Maviçam Caddesinde olan basketbol sahasındaki potaların standart olmayıp üstüne de potların sarsıldığını ve bu sebeple topların girmediğini belirtirim lütfen bunu dikkate alınız teşekkürler

MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler