İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,9405   5,9512
EURO 6,5371   6,5489
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 128
Dün: 162
Toplam: 153797
GENEL KURUL ÖNCESİNDE BİLGİLENDİRME...
 

Değerli Kooperatif Ortaklarımız ve ATA-2 Sakinleri; Genel Kurul’da sizlerin çoğunluğunun güveni, desteği ve oylarıyla göreve gelmemizin üzerinden altı ay geçti. Sorunları teker teker ele alarak, oluşturduğumuz danışma kurulları ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile, hak ettiğiniz hizmet kalitesinde pek çok yeniliğe imza atıyor ve atmaya devam ediyoruz. Tüm bunları yeri geldikçe sizlerle toplantılarda, sohbetlerde, bültenlerimizde bölüm bölüm paylaştık. Genel kurulumuz öncesinde de, derli toplu bir bi- çimde hatırlamak için, sizlerle paylaşalım istedim.

BASIN BÜLTENİMİZ Bunlardan biri her ay düzenli olarak çıkan ATA 2-YAŞAM basın bültenidir. Her ay kapılarınıza kadar getirdiğimiz bu bülten aynı zamanda elektronik olarak, www.ata2.org web sitemizde de yayımlanmaktadır. Söz verdiğimiz gibi, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı gereği bu bülteni çıkarma ihtiyacı duyduk. Bültenimizin temel amacı yönetimin faaliyetlerini, çalışma programını, duyurularını yapmak, bunun yanı sıra hem kooperatifin yasal durumu, gelinen nokta ve atılacak adımlar konusunda bilgilendirmelerde bulunmak, aynı zamanda Ata-2 deki yaşam konusunda güncel başlıklara değinerek, sizlerin de öneri ve görüşleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleş- tirmektir. ALTI AYLIK FAALİYET PLANIMIZ Geçtiğimiz genel kurulda bütçede değişiklik olmadığı için, eski bütçe ve aidat tutarları üzerinden denk bütçe planlaması yaparak, imkanlar çerçevesinde öncelikleri de dikkate alarak 6 aylık faaliyet programını oluşturduk, bu faaliyet programı çerçevesinde çalışmalarımızı yürüttük. 

Amacımız Ata2’nın hak ettiği yere ulaşmasını ve marka değerini arttırmaktır. Gayretlerimiz Ata2’nin en itibarlı yaşam alanı olmasını sağlamaktır. Aşağıda özet olarak, sırası ile neler yapıp, neler yapmadığımıza değineceğim. ATA-2’YE YAKIŞIR BİR GENEL KURUL Şimdiden bizler, 28/05/2017 tarihinde yapacağımız genel kurulun heyecanını yaşamaktayız. Ata2 ye yakışır bir genel kurul yapılması en büyük arzumuzdur. Bunun için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ata2 genel kurullarının buluşma günü ve bayram havasında geç- mesi en büyük dileğimizdir. Genel kurulların kavgasız, gürültü- süz geçmesi en büyük arzumuzdur. Tüm ortaklar düşüncesini, eleştirisini özgürce ifade edebilmelidir. Yanlış veya eksik yapılmış işler var ise, her ortağın önce yönetime bildirmesi düzeltme yoluna gitmesi gerekmektedir. Tabii ki ilgili mercilere bildirim, dava açma ve hakkını arama yolu açıktır. Bizler, oylamalarda, ortaklarımızın hiç kimsenin baskısı altında kalmadan oyunu özgürce kullanmasını istiyoruz. Tüm ortaklarımızın sadece ATA2’nin yararına olacak şekilde ayrıştırıcı değil, birleştirici söylemlerde bulunmasını arzu ediyoruz.

KATILIMINIZI BEKLİYORUZ Sizlerden istediğimiz bu değerli mal varlığımıza sahip çıkmak adına Ata-2 Konut Yapı Kooperatifi’nin yılda bir kez yapılan olağan genel kurul toplantısına kooperatifin bir üyesi olarak katılmanızdır. Böylece Ata2’de yapılan ve yapılacak önemli işlerde görüşlerinizi bildirebilecek ve katkı sağlamış olacaksınız. Çevrenizde genel kurula gelmeyen, katılmayan üyelerimizi gelmeleri konusunda teşvik ediniz. Katılamayacak durumda olan üyeleri mutlaka eksiksiz doldurulmuş bir şekilde vekalet vermeleri konusunda uyarınız.

28/05/2017 Pazar günü saat: 10:00 da, Ata-2 B1 adası spor salonunda yapılacak olağan genel kurul toplantımızda, bizlere yakı- şır bir şekilde, gündem maddelerinin rahatça ve sakince görüşülüp, sağlıklı kararlarların alınmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.

ATA-2 YÖNETİM KURULU OLARAK İLK ALTI AYIMIZDA NELER YAPTIK?

PERSONEL, YÖNETİM MERKEZİ: Personelin, yönetim binasının ihtiyaçlarını karşılayarak, çalışma ortamını ve çalışma düzenini disipline ettik. Çalışmalarımızı daha verimli yapabilmek için 20-25 kişinin bir arada toplantı yapabileceği bir odayı toplantı odası olarak düzenledik.

DANIŞMA KURULLARI, KOMİSYONLAR KURDUK : Danışma kurulları ve komisyonlar (Plan proje, hukuk, basın yayın, güvenlik, park bahçe, teknik işler) oluşturduk. Danışma kurullarımızla çok başarılı işler yaptık, desteklerini, fikirlerini aldık ve bizleri motive ettiler.

İMAR PLANLARINA İTİRAZ ETTİK 2016 yılı imar planlarına, plan proje danışma kurulumuz ile birlikte çok profesyonel bir itiraz dilekçesi hazırlayıp İ.B.B. ve Üsküdar Belediyesi’ne verdik.

GÜVENLİK SÖZLEŞMESİNİ YENİLEDİK. Güvenlik sözleşmesini, güvenlik danışma kurulu ile istişare ederek, verilen teklifleri değerlendirerek, mevcut firma ile yeniledik.

İLK KEZ AYLIK BASIN BÜLTENLERİ ÇIKARTTIK: Basın ve yayın danışma kurulu ile istişare ederek, Ata-2 Yaşam basın bültenini çıkarttık ve her ay evlerinize kadar gönderiyoruz.

WEB SİTESİNİ TEPEDEN TIRNAĞA YENİLEDİK: “http://www.ata2.org” web sitemizi tepeden tırnağa yeniledik. İçeriklerini güncellemeye devam ediyoruz. Her üyenin kendi şifresiyle girip online olarak borcunu öğrenip kredi kartı ile ödeme yapacağısistemi devreye aldık. Sosyal medya olarak “Ata 2 Sitesi” adlı Facebook sayfamızı iletişim aracı olarak yoğun birşekilde kullanmaya başladık.

BORÇLARI TAHSİL ETTİK, TAKİP SÜREÇLERİNİ BAŞLATTIK. Borçlu üyelere yönelik yasal işlemleri başlattık, süreç devam etmektedir. Bir kısım borçları tahsil ettik.

ARAÇ GEREÇ EKİPMANLARINI YENİLEDİK: Park ve bahçelerde kullanılan araç gereçlerin tamirat ve bakımlarını yaptırdık, ihtiyaç duyulan ekipmanlar için satın almalar yapıldı.

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPTIK. Blok yöneticileri ve villa sahipleri ile 20-25 şerli gruplar halinde, bilgilendirme toplantıları yaptık, karşılıklı istişarelerde bulunduk.

ÇALIŞANLARIMIZA ÜCRET ARTIŞI YAPTIK, BANKA PROMOSYONLARI ALDIK Yılsonunda personelimizin ücret artışını yaptık, her çalışanımıza 500 TL tutarında banka promosyonu aldık. 

BELEDİYEYİ TEMİZLİK İŞLERİMİZE SEFERBER ETTİK Temizlik işlerinde maksimum özeni göstererek belediyeyi seferber ettik, bu konudaki desteklerinden dolayı belediyemize teşekkür ederiz, havaların ısınması ile birlikte tüm cadde ve sokaklarımızda yıkamalı genel temizlik yapılacaktır. 

OTOBÜS DURAĞIMIZI YAKINA ALDIRDIK: Mediviya Hastanesi’nin karşısındaki otobüs durağını, Ziraat Bankası’nın önüne aldırttık.

AĞAÇLARIMIZIN BUDAMASINI YAPTIK: Ortak alanlarda bulunan ağaçlarımızın budamasını yaptık. Belediyemizden az sayıda da olsa budama desteği aldık, önümüzdeki yıl ve sonrasında bu deste- ğin daha da artacağını umuyoruz.

ATIK SU KANALLARINI İLAÇLATTIK Belediye tarafından 2 kez atık su kanallarının ilaçlanması yapıldı.

ANA GİRİŞLERDEKİ TABELALARI YENİLEDİK Ata2 ana kapı girişlerindeki yön tabelalarını yeniledik. Güvenlik kulübelerinin görselliğini değiştirdik.

PASLANMIŞPARK/BAHÇE OTURMA GRUPLARINI ELDEN GEÇİRDİK, BOYADIK Paslanmış ve çürümeye başlamış, tüm park ve bahçelerde bulunan, oturma gruplarının onarımlarını ve boyamalarını yaptık.

BORDÜR TAŞLARINI, PARK ÇİZGİLERİNİ BOYADIK Yolların bordür taşlarını, park çizgilerinin boyamalarını yaptık.

B1 ADASI SPOR SAHASINI ONARIP, ÜSTÜNÜ KAPATTIK B1 adasısporsahasının onarımını yaparak, yaz kış kullanacağımız spor sahasına dönüştürdük. Bu saha ihtiyaç halinde, tiyatro, sinema, müzik konseri, genel kurul, kalabalık toplantı, nişandüğün gibi her türlü organizasyonun yapılabileceği şekilde düzenlendi.

BAŞLANGIÇ OLARAK ÜÇ ÇOCUK PARKINI YENİLİYORUZ Onarılması mümkün olmayan, Çok kötü durumda olan B4, B9, V17 adalarındaki 3 tane çocuk parkımızı tamamen yeniliyoruz, bu parklar en yoğun kullanılan parklardır, diğerleri onarılıp boyanacak.

YOL ONARIM ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIK Yollarımızın, onarımı ve yapımı için belediye ile görüşmeler yaptık, mümkün olduğu ölçüde destek olacaklarının sözünü aldık. Onarım çalışmaları başladı.

HAVUZLARI TEMİZLEDİK, POMPALARI YENİLEDİK Havuzların temizliğini yapıp, su pompalarını yeniledik.

SİTE İÇİ RİNG SEFERLERİ BAŞLATTIK Ata2 de Ring seferi başlattık.

TAPU MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYORUZ Arsa tapusu konusunda, göreve geldiğimiz günden bu güne, 3 kere İstanbul defterdarlığıyla, iki kere Ankara Milli Emlak Genel müdürlüğü ile, İki kere gece kondu temsilcileri ile, sekiz kere Üsküdar Belediye Başkanlığı ile toplantılar yaptık. Konu ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarını ayağa kaldırmış durumdayız, tapumuzu alıncaya kadar hiçbir boşluk bırakmadan mücadelemiz devam edecektir.

ATA-2 YÖNETİM KURULU OLARAK İLK ALTI AYIMIZDA NELER YAPMADIK?

KOOPERATİF BÜTÇESİNDEN YEMEK BİLE YEMEDİK Kooperatif bütçesinde şimdiye kadar 25 kuruşluk yemek yemedik. (Kendi cebimizden bu harcamaları yapıyoruz).

BİRİKMİŞ ARSA TAPU PARASININ KURUŞUNA DOKUNMADIK Arsa Tapu parasının faizleri de dahil, kuruşuna dokunmadık.

SORULAN HİÇ BİR SORUYU YANITSIZ BIRAKMADIK Bize sorulan hiçbir soruyu yanıtsız bırakmadık.

HİÇ BİR ÜYEYİ TALEPLERİNDEN DOLAYI GERİ ÇEVİRMEDİK Hiçbir üyeyi haklı taleplerinden dolayı geri çevirmedik.

ÜYELER ARASINDA ASLA AYRIM YAPMADIK Üyeler arasında asla, hiç bir ayırım yapmadık. 

 Ahmet Gülaydın      Mayıs 2017   Okunma Sayısı: 1592


Yazdır

 
 Sadun şolpan ,1555 üye
 Yaptıklarınız ve yapmadıklarınız için, bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
 


Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Sevcan can
İmar barışı ödemelerini 5.6.2019 tarihine kadar yapılması istendi. Ancak kooperatif 3 -10 tarihleri arasında tatile girdiğinden ödememi kredi kartı ile yapacaktım. Ancak kooperatifinizin tatile gireceğini tatile girildiği zaman öğrenmiş bulunmaktayım. Ödeme için online işlem yapamadım.Sisteme giriş yapamıyorum. Ödeme tarihinin 5.6 olması ve tatile girmesi nedeniyle ödeme tarihinin yeniden belirlenmesini rica ederim

İzzettin GÜLLEBAĞATUR
Ata 2 sitesinde oturup oğlumun verdiği bilgilere göre Maviçam Caddesinde olan basketbol sahasındaki potaların standart olmayıp üstüne de potların sarsıldığını ve bu sebeple topların girmediğini belirtirim lütfen bunu dikkate alınız teşekkürler

MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler