İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,7794   5,7898
EURO 6,6943   6,7064
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 10
Dün: 216
Toplam: 73719
TOPLANAN BUNCA PARA NEREYE GİDİYOR?
 

TOPLANAN BUNCA PARA NEREYE GİDİYOR?

Düzenli aidat toplanan her sitede, kooperatif yönetimlerine sorulan meşhur sorudur...

Dogru düzgün bir hizmet alamıyoruz. Toplanan bunca para nereye gidiyor? Kendi içerisinde gayet tutarlı ve haklı bir soru. 450 dönüm üzerine kurulu 2,753 adet konut, 13,000 nüfuslu bir site olan Ata-2 özelinde de aynı soru ile karsı karsıyayız. (Türkiye’deki 970 ilçenin 251’inden fazla nüfusu var.)

Görevi devraldığımız ay kasada maasları bile ödeyecek para yoktu. 600,000 TL’nin üzerinde tahsil edilecek aidat borcu bulunmaktaydı. Hesap ortada: 10 küsur üyemiz aidatlarını zamanında ödemezse harcamaları tamamen karşılamak mümkün olmuyor. Her alanda tam kontrol saglamak için harekete geçtik ve iki Yönetim Kurulu üyesinin onayı olmayan hiçbir ödemenin yapılmaması talimatını verdik. Tüm harcama kalemlerini incelemeye basladık. Sonuçta Genel Kurul’un bize verdigi bütçe belli. Bu bütçe ile islerimizi yapmak zorundayız.

Açık olarak görülüyor ki Ata 2’de toplanan paralar, bu büyüklükteki bir sitenin ancak ve ancak temel ihtiyaçlarını, minimum düzeyde saglamaya yeterlidir.

Toplanan 300 bin TL’nin 170 bin TL’si Maaş+SSK+Stopaj’a gidiyor. 21 güvenlik görevlisi + 2 devriye arabasına 75 bin TL ödeniyor. Çok yüklü sayıda ve çetrefilli davalarımız var: 18 bin TL civarında hukuk alanında masrafımız var. Elektrik+Su+Genel Giderler kalan para ile ancak idare edilebiliyor.

Bu konuda farklı düsünen her üyemiz Kooperatif merkezine gelerek istedigi detayda bilgiye ulaşabilir. Detaylı bilgiye sahip olmadan, lütfen çıkarımlarda bulunmayalım.

Geçmiste yapılmış kimi uygulamalara Genel Kurul’dan net yetki almadıkça asla başvurmayacağız. Tapu paralarını ve faiz getirilerini baska bir amaçla kullanmayacagız. Seffaf Yönetim ilkemizi sonuna kadar uygulayıp sizlerle tartışıp onayınızı almadan herhangi bir harcama kalemi yaratmayacagız.

• Alacaklarımızın tahsili için çalışmalara basladık. Hiçbir istisna yapmaksızın tüm alacaklar için geregini yapacagız.

• Mevcut sözlesmelerimizden dogan yükümlülüklerimizi gözden geçirip gerekli güncellemeleri yapıyoruz.

• Belediyeye karsı vergi yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Buna mukabil yeterli hizmet aldığımız söylenemez. Bu konuda çalışmalarımızı arttıracagız. Terk edilmiş yolların, park ve bahçelerin, çöp konteynerlerinin bakım ve onarımları konusunda belediyeden destek alıp kendi maliyetimizi düşürüyoruz.

• Genel Giderleri en aza indirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Akçeli işlerle ilgili şeffaf olmayan, denetlenemeyen hiçbir alan bırakmayacağız. Buyurun kooperatif merkezine gelin, istediğiniz her konuda sorun, cevaplayalım.

ATA-2 Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ali Erdoğan      02.01.2017   Okunma Sayısı: 1766


Yazdır

 
 musa sağızlı
 Merhaba, açıkçası ben güvenlik işlerine yüksek meblağlar ödeniyor diye düşünüyorum. Bu güvenlik işini şeffaf yöneticilik adına açık ihale şeklinde teklif alınıp sözleşme yapılamaz mı? herkes bilsin. Bu işler açık ihale olursa rekabet olur, fiyat avantajı olur diye düşünüyorum.
 


Yazarın Diğer Yazıları

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
rumuz
artık fesih tarihini paylaşma zamanı gelmiştir. Bitirin şu işi, hükümet bile yüzyılın olayını yaptı, daha ne bekliyorsunuz...

Fuat DEMİRTAŞ
Çocuk oyun parklarının yanıbaşında bulunan sigaralıklı çöp kutularının kaldırılmasını ve oyun parklarına sigara içilmez uyarı levhalarının asılmasını rica ediyorum. C kapısından girdikten sonraki oyun parkında 3 adet sigaralıklı çöp kutusu var. Çocuğumu parkta oynatırken sigara dumanına maruz kalmak istemiyorum. Söz konusu çöp kutularının bulundukları yer ile ilgili resimler tarafımda mevcuttur.

site sakini
BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER HER NE KADAR ELEŞTİRİLERİ OKUSAK İSEDE MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR HEP SİZİNLEYİZ UYGULAMALARINIZ İLE SİTE HAYAT BULDU GÜVENLİĞİ ELEŞTİRENLER ŞEHİR DIŞINDA İKEN ÇOÇUGUMUN ATEŞİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN İLAÇ ALAN AMBULANS İLE GELİP REFAKAT EDEN KOMŞUMUN ANNESİNENE KALP MASAJI YAPAN PERSONEL VARKEN GÖZÜMÜZ ARKADA DEĞİL.HHASTANEYE GİDENİ ARAYAN YÖNETİMİ SİZLER İLE GÖRDÜK TEŞEKKÜRLER BİR KEZ DAHA


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler