İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,2601   5,2696
EURO 5,9335   5,9442
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 9
Dün: 126
Toplam: 96108
HIRSIZA DAVET
 

Komşular birbirini tanımıyor,

Tanısa bile selam vermiyor,

Öyle ki karşı komşusu kim bilmiyor,

Ne zaman gelir, ne zaman gider, kaç kişiler, ilgilenmiyor,

Blok görevlisi yok, olsa da kendine bile faydası yok,

Kapıların çelik kapı olmasının yeteceği zannedilmiş,

Kapılar kilitlenmeden çıkılmış,

Apartman kapısı iki aydır arızalı inşallah bir gün yapılacak,

Apartmanda şifreli zil var, herkes şifreyi biliyor,

Apartmana giren çıkan belli değil,

Bunlar da göstermektedir ki, bina önü kameralar hem caydırıcılık hem de meydana gelebilecek vakaların çözülmesi açısından oldukça başarılı olmaktadır.

Öte yandan yine güvenlik konularında yardımcı olabilecek bir diğer husus da araç değişimi yapanların bildirimlerini yaparak bilgilerini güncellenmeleri gerektiğidir. Araca çarpma ve benzeri kazalarda, araçların çalınmasında, farların, camların veya kapılarının açık kalması halinde bu güncellemelerin yapılması ve bizlerin bilgilendirilmesi de önemlidir.

Yöneticisi durumdan habersiz, zaten zorla yöneticilik yapıyor,

Apartmanın ne dış ne de iç lambaları yanmıyor,

Kamera mı? O ne...

Zaten hayal bile edilmemiş, aman masraf olur,

Altta yarım saat kapı kırılıyor, bir kişi bile merak edip de ne oluyor demiyor, Zaten birileri hep kırıp dökmüyor mu?

Alttaki komşu gidenleri görüyor sadece bakıyor,

Oturanlar ne güvenlik ne de polisin numarasından haberdar. İşte mükemmel bir apartman....

Hırsız Dostu bir apartman...

Sizi çok seven insanlar var, ama bunlar dost değil hırsızlar.

Bu apartman nerede?

Tabii ki Ata-2’de. Bu apartmanda hırsızlık oldu mu? Tabii ki... Daha olur mu? Tabii ki...
Akif’in dediği gibi, ‘’Tarih tekerrürden ibaret diyorlar’’
İbret alınsaydı hiç tekerrür mü ederdi ?”

Bilindiği gibi sitemiz 102 kamera ile kontrol altında tutulmakta ve bu kameralar hakim cadde, sokak ve giriş çıkışlarda bulunmaktadır. Buralarda gerçekleşen olayların ardından takibi yapılarak plakalar alınmakta ve gerekli durumlarda bu bilgiler emniyet ile paylaşılmaktadır. Site sakinlerimizin araca zarar verilmesi ya da kayıp eşya gibi durumlarda yazılı bir dilekçe ile başvurmaları halinde kendilerine gerekli bilgiler verilip, görüntü dokümanları CD ortamına aktarılarak kendilerine verilmektedir. Ancak sitenin kurulumu ve yapılaşması oldukça geniş bir alana yayıldığından ne yazık ki her binanın giriş çıkışını görebilme imkanı da, tüm bloklara böyle sistemlerin yerleştirilmesi imkanı da yoktur. Bu nedenle, blok yöneticilerinin kendi sistemlerini o apartmanlardaki dairelerin ortak katkıları ile daire başına düşecek makul ücretler karşılığında kurmaları ve ek tedbirler almalarının önemi büyüktür.

Bu konuda pek çok başarılı örnek mevcuttur. Örneğin bu sistemin bloklara kurulduğu Mavi Çam Caddesi ve Çiğdem Sokakta iki olayın failleri bu sistemin sağladığı görüntüler sonucu yakalanmış, bu sayede uluslararası bir çete de çökertilmiştir.

 

Sitemiz ne yazık ki zaman zaman hırsızlık olaylarına sahne oluyor. Bunlardan sonuncusu yakın zamanda, güpegündüz gerçekleşti.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi hırsızlar çelik kapıyı kırarken, diğer dairelerdeki apartman sakinleri sesleri duymalarına rağmen belki çekindiklerinden, belki de umursamadıklarından sessiz kalmayı yeğlediler.

Yukarıdaki yazı bu olaydan hareketle Ata-2 Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çifcibaşı tarafından kaleme alınmıştır.

Lütfen uyanık olalım, oto kontrol sağlayalım. Unutmayalım ki oto kontrol medeniyettir.

Her şeyi güvenlikten bekleyelim, ama ona yine de güvenmeyip TEDBİRİMİZİ ALALIM.Ahmet Çifcibaşı        Okunma Sayısı: 1725


Yazdır

 
 Büşra Erdoğan
 Ayrıca tekrar üzerine basa basa belirtmem gerekki. karşılıklı iki daireye hırsız girdi. Karşı daire kapıyı kilitlememişti ve kapılarında hiç bir hasar yok. Hırsızlar zorlanmamış. Ancak bu resim benim evimin kapısı ve kapı hem alt hem üstten kilitliydi. Bu resmi görüp ve yazıdğınız kapılar kilitlenmemişti ibaresine bakıp insanlar yanılabilir. Kilitli olmayan kapı bu aşamaya geliyor. Bu kapı üstteki kancayı kırmak için bu hale geldi. Yeni kapı takmaya gelenler bile inanamadı, bu sese insanların kayıtsız kalmasının mümkün olmadığını söylediler. Ben kapımı kale gidibi kitler giderm her zaman. Ve sonrada herşeyi tabiki güvenlikten beklerim. İnsanları yanıltmayın! Sokakta ne bir devriye, ne bir güvenlik görevlisi var artık. Yalnız kapı girişlerindeler. Olaydan sonra bir kaç gün göstermelik devriye gezdi hepsi bu. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve kendinizi haklı çıkarmayın. Komik görünüyor.
 

 Büşra Erdoğan
 Ahmet beye yazısı için çok teşekkür ediyorum. Resimde gördüğünüz benim evimin kapısı. Yaşanan olaydan inanın ki kimse ders almadı. Apartman kapısını sık sık hala açık buluyorum. Bu olaydan sonra apartmandakilerin birbirlerini tanımaları için (sadece para toplamak için değil) yöneticimizin bir toplantı gerçekleştirmesini beklerdim. Ancak böyle bir girişim olmadı dahi. Tüm bunları bir kenara bırakalım. Hırsızların araç ile geldikleri tespit edilmiş ama nasıl oluyorsa sitemizin kameraları kullanılıp araç bulunamadı. Hiç bir yerde olmasa site girişlerinde kameralar çalışıyordur diye düşünüyorum. Gerekirse o tarihte siteye giren tüm araçlar töhmet altın bırakılmalı ve bulunmalıydı. Site yönetimi olarak olaydan sorumsuz çıkmaya çalışmayı büyük bir hata olarak görüyorum. Bu olayda büyük sorumluluk apartman kapısını açık bırakanda, sesi duyup umursamayanda ve site yönetimindedir. Benim hem altı hem üstü en sonuna kadar kilitli kapımı bu şekilde açtıysalar daha neler olabilir bilmiyorum. Oto kontrol elbette önemli, ama o aidatlar nereye gidiyor bi bakmak lazım.
 


Yazarın Diğer YazılarıAidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler