İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 3,5651   3,5715
EURO 3,9980   4,0052
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 132
Dün: 242
Toplam: 15825
ELEKTRİK VE SU KESİNTİLERİ
 
 

Sayın ATA-2 Sitesi Sakinleri,

Son zamanlarda  can sıkıcı durum haline gelen elektrik ve su kesintileri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Elektrik, Su, Doğalgaz, Telefon, Internet  gibi altyapıların kooperatifimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Bu kurumlar ile olan ilişki, her bir ortağımızın kendi imzaladığı hizmet sözleşmesi çerçevesinde ilgili kurumca verilmektedir. Kooperatif Yönetimi olarak, site sakinlerine yardımcı olmak üzere herhangi bir aksaklık olduğu zaman, ilgili kurumları arayıp edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İlgili kurumlar üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyoruz.

Üyelerimiz bizleri arayarak ya da Internet ortamında altyapı kaynaklı sorunları gidermemizi talep ediyorlar. Bunun yerine ilgili kurumların aranması çok daha etkili olacaktır.

ELEKTRİK kesintilerinin kaynakları şunlardır:

  1. Ülke genelinde meydana gelen arızalar
  2. AYEDAŞ   son zamanlarda trafolarında ilave    elektronik cihazlar ve   uzaktan arıza belirlemek için yaptığı çalışmalar için elektrikleri kesmektedir.
  3. Konutlarda yapılan bahçe çalışmaları ve  tadilatlarında  elektrik kabloları zarar görebilmektedir. Bunu önemsemeyerek ehil olmayan  kişilere  yaptırdığınız tadilatlar ileride arızalara neden olmaktadır.
  4. Sitemiz içerisinde bulunan 6160,6161,6162,6163,6164,6165,6166,6167 numaralı trafoların periyodik  AYEDAŞ bakımlar için elektriği kesiyorlar. AYEDAŞ   yıllık bakımlarını    bu aylara sıkıştırmış olması  nedeni ile   arıza sıklığı artmıştır.
  5. AYEDAŞ  sitemiz dışında gerçekleşen arızaların onarımı için  gerekirse yine elektrik kesintisi yapabiliyor. Yani trafolar sitemiz sınırları içerisindeler diye bizim sitemize ait değiller. Bunlar AYEDAŞ’ın kendi altyapısına aittirler.

Su kesintilerinde de benzer bir durum İSKİ altyapısı için geçerlidir.


Okunma Sayısı: 682Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
cem çetinkaya
Merhabalar Yıllar önce çıkan bir kanuna göre apartmanlarda pay ölçer takması zorunlu hale getirildi. Fakat Ata2 gibi eski sitelerde apartmanlar bu kanuna uymadı. Ben sabah 7 de evden çıkıp akşam 8.30 da geliyorum. Ayda ödediğim yakıt parası 300 liradan aşağı düşmüyor. Bu konuda firmalarla anlaşıp apartmanlara yol gösterir misiniz ? saygılarımla

recep uysaler
Öncelikle yapacagınız çalışmalarda tüm ekibinize ve sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyorum.Ben ayçiçeği sokakkta oturan bir kiracıyım..yaklasık on yıldır aynı yerde ikamet ediyorum.Sitemize yakın bir okuldada öğretmen olarak çalışmaktayım..Çıkış kapısı olarak D kapısını kullanıyorum.Kapıdan çıkarken gerek sağa (migros tarafına).gerek düz devam edersenyolların son derece bozuk ve düzensiz olduğunu görüyoruz.Sanırım yol bakımları Üsküdar Belediyesi tarafından yapılıyor.Girişimde bulunarak bir çözüm bulunacagına inanıyorum...Böyle bir siteye bu durum bence yakışmıyor..Şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim..Saygılarımla...

Durmuş Uludağ
Yeni web sitesini beğendim.Güncel olmasını diliyorum.Başarılar,kolay gelsin.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler