İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 70
Dün: 176
Toplam: 109063
2018 YILI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILACAKTIR!
 
 

Sayı:    7496                                                               29.03.2019                                                                                                                

S.S. ATA-2 KONUT YAPI KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULUNDAN

2018 YILI OLAĞAN GENEL KURULUNA DAVET

Sayın Ortağımız,

Kooperatifimizin 2018 yılı olağan genel kurul toplantısı aşağıdaki gündemi görüşüp gerekli kararları almak üzere 05/05/2019 tarihinde, Pazar günü saat 10:00’da “Bahçelievler Mah, Ata-2 Sitesi B1 Adası, Maviçam Cad. Kamelya Sk. Spor Alanı, Çengelköy-Üsküdar-İstanbul” adresinde yapılacaktır.

Genel kurula iştirakinizi önemle rica ederiz.

                                                                                  Saygılarımızla,                                                                                                                                                    Yönetim Kurulu

01-Açılış ve başkanlık divanı teşkili,

02-Saygı duruşu,

03-Yönetim Kurulu yıllık çalışma raporunun okunması,

04-Denetim Kurulu raporunun okunması,

05-Bilanço ve gelir-gider farkı hesabının okunması,

06-Okunan yönetim kurulu yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu ile bilanço ve gelir-gider farkı hesabının görüşülmesi ve oylanması,

07-Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası,

08- 2019 yılı çalışma programı ile tahmini bütçenin okunması, ortaklardan toplanacak aidatların miktar zaman ve ödeme esaslarının belirlenmesi ile  bütçede fasıllar arası aktarma yapma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi, çalışma programı ve bütçenin oylanması,

09- Ferdileşme ve tapu dağıtım süreci ile ilgili ortaklara bilgi verilmesi, bu kapsamda ortakların yapacakları ödemelerin miktar, zaman ve ödeme esaslarının belirlenmesi

10- Kooperatifin tasfiyeye girmesi ve bundan sonraki süreç konusunda ortaklara bilgi verilmesi gerek görülmesi halinde tasfiyeye giriş kararı alınması ile tasfiye komisyonu olarak yönetim kurulunun görev yapması hususunun oylanması,

11-Dilekler ve kapanış.

                              

Notlar:  1-1163 Sayılı Kooperatifler kanunu gereği  ortak sayısı 1000 üzeri olan kooperatiflerde her ortağın kendisi dahil 10 ortağı temsil etme hakkı bulunmaktadır. Ortaklarımızın ekteki vekaletnameyi temsil ettikleri ortağa imzalattırıp görevlilere kimliği ile beraber göstererek ortaklar cetvelindeki vekil bölümünü imzalamaları gerekmektedir.
2-Ortaklarımızın eş ve birinci derece (ortağın; çocuğu anne ve babası, eşinin anne ve babası) akrabaları için temsilde ortaklık şartı aranmaz. Ancak ortak bu birinci derece akrabalarına ekteki vekaletnameyi imzalayarak vermesi gerekmektedir. İleride mağdur olmamak için imzanın gerçek imza sahibinin ortak olup olmadığının kontrol ederek vekaletname kullanmalarını önemle arz ederiz.
3-Bir ortaklık payına birden fazla kişi ortak ise genel kurula katılım için temsilci tayin etmeleri gerekmektedir.
4-Toplantının ertelenmemesi için ortak sayısının 1/4 ünün toplantıya katılması gerekmektedir. Toplantının zamanında başlayabilmesi için toplantı saatinden yarım saat once toplantı salonunda bulunmanızı rica ederiz.
5-Bilanço, Gelir Gider farkı hesapları kooperatif merkezinde ortakların bilgi edinme hakkı çerçevesinde genel kuruldan 15 gün önce askıya çıkarılacaktır. Genel kurul toplantı gündemimizin yoğun olması ve önemli konuların görüşülecek olması nedeni ile bireysel sorunlarınızı ve konularınızı genel kurul günü öncesinde kooperatifimize gelerek görüşebilirsiniz.


Okunma Sayısı: 181Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler