İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,0400   6,0509
EURO 6,7391   6,7513
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 200
Dün: 155
Toplam: 114194
ATA-2 ORTAKLARI TOPLANDI, SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ....
 
 

10.Mart Pazar günü yönetimin çağrısına uyanlar tapu sürecinde gelinen son noktayı ve bundan sonra yapılacak işlemleri öğrenmek için kapalı spor salonunda bir araya geldi.

ATA 2 Kooperatifi Başkanı Ahmet Gülaydın konu hakkında ayrıntılı bilgi verdi “ imar barışı ödemelerinde yüzde 97 lik bir oran yakaladık ödeyenlere teşekkür ederiz. Tamamını toplamak ve bireysel tapuları dağıtmak hedefimizdir. 16.Mart cumartesi günü burada salonumuzda tapu dağıtım töreni yapacağız. Bu törene İBB adayı Binali Yıldırım ve Hilmi Türkmen de katılacaktır, herkesin bu törene katılmasını rica ediyoruz.  

Bireysel tapuya giden yolda bir aşamayı daha tamamlanmış bulunuyoruz. Yasal harçlarımızı yatırdık ve Üsküdar Belediyesi Encümeni eksik kalan parsel birleştirmelerini ve düzeltmelerini yapmamız için gerekli kararları imzaladı.

Bu aşamaya gelmemizde emeği geçen herkese, başta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve ekibine olmak üzere, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Encümen kararlarının tamamlanması ile birlikte bireysel tapu işlemlerini başlatmamızın önünde artık hiçbir engel kalmamıştır. En kısa sürede tapu işlemlerini de tamamlamak istiyoruz.

Üyelerimizin kalan borçlarını biran önce ödemeleri işlemleri tamamlamamız için elzemdir. Lütfen daha fazla uzatmadan kalan bakiyeleri ödeyelim.

Tapu aşamasında DASK poliçelerinin de isteneceğini öğrendik. DASK poliçelerinizin birer fotokopisini kooperatife 12 Mart 2019 tarihine kadar ulaştırmanızı rica ederiz.

Ali Erdoğan da söz alarak “ Bireysel Tapu geliyor dedik bir alkış duymak isterdik, kooperatifi yönetmek yürütmek sonlandırmak ne kadar zormuş. Sonlandırmak bize nasip oldu. Kooperatif demek her şeye ortak olmak demektir. Bu bir alışveriş değil para ver ev al değil fayda da ve sorunlarda ortağız, ve sorunları bir bir aşıyoruz. İmar barışı ile tapu alınamaz diyenlere inat tüm sorunları aşa aşa sonuca geliyoruz. Bu paraların toplanmasına bile muhalefet edenler çıktı. Topu sürecini sonuçlandırıyoruz 12 mart itibari ile Üsküdar Tapu Müdürlüğüne bireysel tapular için müracaat ediyoruz. Ödemelerini yapmayan 58 kişi kaldı, farkları ödemeyenler de var bir an evvel bu ödemeleri yapsınlar ki işler bitsin. “dedi.

Ahmet bey yine söz alarak “ ferdi tapuya gidildiğinde bir konutu olan emekliler emlak vergisinden muaf olacaklar o yüzden Nisan sonuna kadar bu işleri sonlandırmak isteğimiz var. Tapu müdürü ile konuşuldu Üsküdar belediyesinin de desteği ile tapular hızlanacak. Tapu bedeli olarak daireler 250-300 tl Bahçelievler 1000-1500 tl ödeme yaparak isimlerine tapu çıkaracaklar. Borcu olana kesinlikle bireysel tapusu verilmeyecek. Bu son noktada desteğinizi bekliyoruz. Teşekkürler .”dedi 


Okunma Sayısı: 298Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
MEHMET ÜNVER
TEŞEKKÜR EDERİZ- YILBAŞI IŞIKLARI Bu sene sitemiz girişlerindeki yılbaşı ışıklandırmaları çok güzel olmuş. Site yöneticilerimize teşekkür ederim.

Ünal Durmaz
Bu Yönetimi çok seviyor ve destekliyoruz. Dürüst ve çalışkan insanlar. Bu dönem gerek Tapu alma aşamasında, gerek imar barışı sürecinde çok güzel çalışmalar sergilediler. Yönetim kurulu ve Çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ederim.

BAHADIR ÖZDÜZGÜN
25 yıldır kooperatifin üyesiyim. Nihayet yolun sonuna yaklaştık ve tapularımıza kavuşacağız. Bir konuda şikayet iletmek istiyorum. İmar barış borcu yakın bir zamana kadar kredi kari ile komisyonsuz ödebilmekte iken bugün %2 komisyonla ziraat bankası pos cihazı marifetiyle kredi kartı yolu ile ödeme alınabildiğini öğrendim. Ödeme gününe sayılı gunler kala bu uygulamayı dogru bulmuyorum. Yıllarca tüm ödemelerimizi yaptığımız bir bankanın bu uygulaması zamanlama açısından manidar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler