İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3710   5,3807
EURO 6,0755   6,0865
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 24
Dün: 163
Toplam: 85637
HESAP TETKİK KOMİSYONU HAKKINDA MAHKEME KARARI...
 
 

Değerli Ata-2 Üyeleri,

Bildiğiniz gibi 28 Mayıs 2017 tarihinde ibra edilmeyen eski yönetimin ibra edilmediği döneme ait işlemlerinin incelenmesi için Hesap Tetkik Komisyonu kurulması kararı alınmıştı. Bunun üzerine eski yönetim mahkemeye başvurarak bu kararın alındığı sırada salonda yeterli çoğunluk bulunmadığını ve seçilen kişilerin kendileri ile eskiden beri süregelen husumet içerisinde olduklarını ve komisyona seçilecek yetkinlikte olmadıklarını iddia etmişlerdir.

Bunun üzerine mahkeme, başvuruyu haklı bularak kararın Hesap Tetkik Komisyonu kurulmasına dair maddenin iptaline ve yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

Kararın alınmasında en önemli faktör, Divan tarafından yapılan salonda gerekli nisap sayımının sonucunun sayı olarak tutanaklara yazılmaması olmuştur. Mahkeme salonda yeterli nisap olduğu şeklindeki muğlak ifadeyi uygun görmemiştir.

Genel kurulun huzurlu bir şekilde yapılabilmesi için Divan'a bize muhalefet eden kişilerin seçilmesini desteklemiş olmamıza rağmen, eski yönetimin ve muhalefetin yarattığı büyük karmaşa sonucunda Divan ve Hükümet Komiseri durumu kontrol altına almakta zorlanmış ve bu durum meydana gelmiştir.

Mahkemenin kararına bir üst mahkemede itiraz ederek sonucunu Genel Kurul'da sizlerle paylaşacağız.


Okunma Sayısı: 727Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
SERVET GENÇ
Merhabalar. 2005 yılından beri Ata-2 de oturmaktayım. Geçen yıllar içinde dairelerin elektrik hatları iyice eskidi. Kooperatifin, dairelerin komple elektrik hatlarının yenilenmesi için bir hizmeti bulunmuyor ve özel olarak yaptırılması gerekiyor. Bedel ise yaklaşık 3 bin lira civarında tutuyor. Bir çoğu emekli olan site sakinleri için de bu tutar oldukça yüksek. Yönetim olarak, daire içi elektrik hatlarını yeniletmek isteyen sakinler için daha uygun fiyatlı, toplu bir çalışma organize etmeniz mümkün mü acaba? Topluca yapılacak bir organizasyonda fiyatlar düşecektir diye düşünerek bu öneriyi yazma ihtiyacı duydum. Teşekkürler.

Ali veli
Ferdileşme ile ilgili ödediğimiz bu paralarla yapı kayıt belgesini mi alacağız, müstakil tapumuzu mu? Hiç bir açıklama bulamadım sitede. Lütfen açıkca yazar mısınız.

Köksal Barutçu
Cumhuriyet etkinlikleri için teşekkürler. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler