İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,3095   6,3208
EURO 7,3766   7,3899
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 17
Dün: 151
Toplam: 69059
HESAP TETKİK KOMİSYONU HAKKINDA MAHKEME KARARI...
 
 

Değerli Ata-2 Üyeleri,

Bildiğiniz gibi 28 Mayıs 2017 tarihinde ibra edilmeyen eski yönetimin ibra edilmediği döneme ait işlemlerinin incelenmesi için Hesap Tetkik Komisyonu kurulması kararı alınmıştı. Bunun üzerine eski yönetim mahkemeye başvurarak bu kararın alındığı sırada salonda yeterli çoğunluk bulunmadığını ve seçilen kişilerin kendileri ile eskiden beri süregelen husumet içerisinde olduklarını ve komisyona seçilecek yetkinlikte olmadıklarını iddia etmişlerdir.

Bunun üzerine mahkeme, başvuruyu haklı bularak kararın Hesap Tetkik Komisyonu kurulmasına dair maddenin iptaline ve yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

Kararın alınmasında en önemli faktör, Divan tarafından yapılan salonda gerekli nisap sayımının sonucunun sayı olarak tutanaklara yazılmaması olmuştur. Mahkeme salonda yeterli nisap olduğu şeklindeki muğlak ifadeyi uygun görmemiştir.

Genel kurulun huzurlu bir şekilde yapılabilmesi için Divan'a bize muhalefet eden kişilerin seçilmesini desteklemiş olmamıza rağmen, eski yönetimin ve muhalefetin yarattığı büyük karmaşa sonucunda Divan ve Hükümet Komiseri durumu kontrol altına almakta zorlanmış ve bu durum meydana gelmiştir.

Mahkemenin kararına bir üst mahkemede itiraz ederek sonucunu Genel Kurul'da sizlerle paylaşacağız.


Okunma Sayısı: 599Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
rumuz
artık fesih tarihini paylaşma zamanı gelmiştir. Bitirin şu işi, hükümet bile yüzyılın olayını yaptı, daha ne bekliyorsunuz...

Fuat DEMİRTAŞ
Çocuk oyun parklarının yanıbaşında bulunan sigaralıklı çöp kutularının kaldırılmasını ve oyun parklarına sigara içilmez uyarı levhalarının asılmasını rica ediyorum. C kapısından girdikten sonraki oyun parkında 3 adet sigaralıklı çöp kutusu var. Çocuğumu parkta oynatırken sigara dumanına maruz kalmak istemiyorum. Söz konusu çöp kutularının bulundukları yer ile ilgili resimler tarafımda mevcuttur.

site sakini
BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER HER NE KADAR ELEŞTİRİLERİ OKUSAK İSEDE MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR HEP SİZİNLEYİZ UYGULAMALARINIZ İLE SİTE HAYAT BULDU GÜVENLİĞİ ELEŞTİRENLER ŞEHİR DIŞINDA İKEN ÇOÇUGUMUN ATEŞİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN İLAÇ ALAN AMBULANS İLE GELİP REFAKAT EDEN KOMŞUMUN ANNESİNENE KALP MASAJI YAPAN PERSONEL VARKEN GÖZÜMÜZ ARKADA DEĞİL.HHASTANEYE GİDENİ ARAYAN YÖNETİMİ SİZLER İLE GÖRDÜK TEŞEKKÜRLER BİR KEZ DAHA


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler