İstanbul Hava Durumu
Anket
4. Sayısını yayınladığımız Ata 2 Yaşam Bültenimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,7151   4,7236
EURO 5,4667   5,4765
       
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 95
Dün: 97
Toplam: 58307
HESAP TETKİK KOMİSYONU HAKKINDA MAHKEME KARARI...
 
 

Değerli Ata-2 Üyeleri,

Bildiğiniz gibi 28 Mayıs 2017 tarihinde ibra edilmeyen eski yönetimin ibra edilmediği döneme ait işlemlerinin incelenmesi için Hesap Tetkik Komisyonu kurulması kararı alınmıştı. Bunun üzerine eski yönetim mahkemeye başvurarak bu kararın alındığı sırada salonda yeterli çoğunluk bulunmadığını ve seçilen kişilerin kendileri ile eskiden beri süregelen husumet içerisinde olduklarını ve komisyona seçilecek yetkinlikte olmadıklarını iddia etmişlerdir.

Bunun üzerine mahkeme, başvuruyu haklı bularak kararın Hesap Tetkik Komisyonu kurulmasına dair maddenin iptaline ve yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

Kararın alınmasında en önemli faktör, Divan tarafından yapılan salonda gerekli nisap sayımının sonucunun sayı olarak tutanaklara yazılmaması olmuştur. Mahkeme salonda yeterli nisap olduğu şeklindeki muğlak ifadeyi uygun görmemiştir.

Genel kurulun huzurlu bir şekilde yapılabilmesi için Divan'a bize muhalefet eden kişilerin seçilmesini desteklemiş olmamıza rağmen, eski yönetimin ve muhalefetin yarattığı büyük karmaşa sonucunda Divan ve Hükümet Komiseri durumu kontrol altına almakta zorlanmış ve bu durum meydana gelmiştir.

Mahkemenin kararına bir üst mahkemede itiraz ederek sonucunu Genel Kurul'da sizlerle paylaşacağız.


Okunma Sayısı: 467Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
cem çetinkaya
Merhabalar Yıllar önce çıkan bir kanuna göre apartmanlarda pay ölçer takması zorunlu hale getirildi. Fakat Ata2 gibi eski sitelerde apartmanlar bu kanuna uymadı. Ben sabah 7 de evden çıkıp akşam 8.30 da geliyorum. Ayda ödediğim yakıt parası 300 liradan aşağı düşmüyor. Bu konuda firmalarla anlaşıp apartmanlara yol gösterir misiniz ? saygılarımla

recep uysaler
Öncelikle yapacagınız çalışmalarda tüm ekibinize ve sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyorum.Ben ayçiçeği sokakkta oturan bir kiracıyım..yaklasık on yıldır aynı yerde ikamet ediyorum.Sitemize yakın bir okuldada öğretmen olarak çalışmaktayım..Çıkış kapısı olarak D kapısını kullanıyorum.Kapıdan çıkarken gerek sağa (migros tarafına).gerek düz devam edersenyolların son derece bozuk ve düzensiz olduğunu görüyoruz.Sanırım yol bakımları Üsküdar Belediyesi tarafından yapılıyor.Girişimde bulunarak bir çözüm bulunacagına inanıyorum...Böyle bir siteye bu durum bence yakışmıyor..Şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim..Saygılarımla...

Durmuş Uludağ
Yeni web sitesini beğendim.Güncel olmasını diliyorum.Başarılar,kolay gelsin.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler